CS Otopeni a câștigat pe final amicalul cu FC Argeș

11 Aug. 2012, 18:45 Pregătiri, amicale
CS Otopeni a câștigat pe final** amicalul cu FC Argeș

FC Argeș jucat astăzi un nou meci de verificare înainte de startul ligii a II-a. Alb-violeții au înfruntat pe CS Otopeni, partida jucându-se pe terenul echipei din seria întâi. Gazdele au deschis scorul în prima repriză din penalty prin Pălimaru. Alb-violeții au avut șansa de a egala prin Cătălin Doman, însă mijlocașul piteștenilor a ratat două mari ocazii singur cu portarul advers. În minutul 56, FC Argeș a egalat în urma unei lovituri de la 11 metri transformată de atacantul Adrian Dulcea. Cu două minute înainte de final gazdele au mai înscris o dată, scorul final fiind 2-1 pentru CS Otopeni.

La finalul partidei antrenorul Viorel Dumitrescu a declarat: „Sunt foarte nemulțumit de fundașii centrali, sincer nu știu ce să le mai fac. Le-am explicat să stea lângă atacanții adverși, însă ei preferă să stea la cinci metri de ei. Spre deosebire de meciul cu Juventus am avut posesie, lucru care mă mulțumește. Începem să arătăm ca o echipă, însă ratăm foarte mult. Din păcate, ne lipsește un vârf care să împingă mingea în poartă”.

În partida cu CS Otopeni antrenorul Viorel Dumitrescu a început partida în următoarea formulă: Vreme – Voicu, Ianuși, Negoiță, A. Cristian – Popa, Cârstoiu, Răuță, Doman – Dulcea, Ivănică.

Ilfovenii au început cu Bucuroiu – Vlaicu, Călin, Răvoiu, B. Dumitru – Ion, Otvoș, S. Pană, Ghiță – Pălimaru, V. Bucă. Au mai intrat după pauză: M. Dumitru, Vătavu, V. Alexandru, Marcu.

Articol scris de Andrei Zevedei (SportArgeș)