CS Oșorhei s-a impus cu 1-0 în ultimul amical din Ungaria

Marius ANGHEL 17 Feb. 2014, 13:35 Pregătiri, amicale

CS Oșorhei a disputat sâmbătă un nou meci de pregătire în Ungaria. Gruparea bihoreană a jucat la DiósgyÅ‘r, în compania echipei de tineret a formației de primă ligă maghiară, DVTK.

Bihorenii s-au impus cu scorul de 1-0, la capătul unui meci în care antrenorii Rudy Kovacs și Nicolae Petre au rulat întregul lot de jucători, mai puțin Hering, care este accidentat. Schimbările în echipa orădeană au avut loc după minutul 70. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în minutul 12, de Ardelean.

În primele 60 de minute, jucătorii de la Oșorhei au ratat încă patru situații clare de gol, două prin Ardelean.

CS Oșorhei a utilizat în meciul de la DiósgyÅ‘r următorii jucători: Sergiu Ghilea – S. Matei, Alex Pintea, Pop Șerban, Flaviu Pop – Magda, Ember – Moise, Ov. Popa, Cr. Andor – Ardelean. Au mai jucat: Hava, Pușcău – Teșan, Pașca – Cornea, Junc, Boneta, Chețan – S. Ban, Ganea.

Următorul meci este programat miercuri, de la ora 11, în compania echipei FC Bihor.

Sursa: eBihoreanul