CS Mioveni, încă o remiză pe terenul de la Râșnov

Mihai Andries 31 Jan. 2014, 08:46 Pregătiri, amicale
CS Mioveni, încă o remiză** pe terenul de la Râșnov

Elevii lui Ion Moldovan au disputat ieri la prânz un nou meci amical pe terenul de la Râșnov. Adversară a fost Dunărea Galați, echipă aflată și ea în cantonament la munte. Partida s-a terminat 2-2, după ce la pauză adversarii au condus cu 1-0. Primul al argeșenilor a fost marcat  de Năstăsie din 11 m (65), penaltyul fiind obținut de Mazilu care a driblat mai mulți adversari. Egalitatea a fost stabilită de Ayza cu un șut din interiorul careului, brazilianul marcând în urma unei pase venite de la Iordache.

CS Mioveni a început cu Popescu – Pasăre, Olteanu, Bogdan Stoica, Chețan – Mazilu, Răuță, Năstăsie, Galan – Ene, Ayza. După pauză au mai jucat: Iordache, Burchel, Gheorghe Ion, Cătălin Stan, Marcu, Păun.

Galben-verzii se vor întoarce din cantonamentul de la Poiana Brașov, vineri la prânz.

Sursa: CS Mioveni