CS Balotești, victorie la două goluri diferență în testul cu FC Voluntari 2

Marius ANGHEL 28 Jan. 2018, 13:14 Pregătiri, amicale
CS Balotești,** victorie la două goluri diferență în testul cu FC Voluntari 2

CS Balotești a câștigat, sâmbătă, cu 2-0 cel de-al patrulea amical pe care l-a disputat în această perioadă de pregătire de iarnă. Pe terenul sintetic din Voluntari, ilfovenii din Liga 2 s-au impus în fața echipei secunde a FC Voluntari. Marcatorii celor două goluri câștigătoare au fost Marian Neagu și Alexandru Ionescu.

În ciuda scorului, potrivit Ilfov Sport, partida a fost una echilibrată, în care cei doi tehnicieni, Dinu Todoran, respectiv Augustin Călin, au avut posibilitatea să testeze mai mulți jucători aflați în probe.

FC Voluntari 2, prima repriză: Mihăescu – Tănase, Oktay, Ignat, Utoiu, Nica, Mario, Vraciu, Ilie, Nicolas, Gogoi
FC Voluntari 2, repriza a doua: Neacșu, Dragomir – Pop, Chilili, Ignat, Gheorghe, Nica, Costache, Barsan, Balan, Constantinescu, Stoica. A mai evoluat: Cristea

CS Balotesti, prima repriză: Gabor – C-tin. Dedu, Marciuc, Bolozan, Mirescu, M. Neagu, L. Ion, P. Ionita, Mihai, Val. Andrei, Novac
CS Balotesti, repriza a doua: Iordan – C-tin. Dedu, Flămânzeanu, Bolozan, L. Filip, M. Neagu, L. Ion, P. Ioniță, Mihai, Val. Andrei, Bădiță. Au mai evoluat: Gheorghe, Grigore, Ciubuc, Paraschiv, G. Ion, Ionescu.

Până acum, CS Balotești a obținut următoarele rezultate în meciurile amicale: 0-2 cu SC Popești Leordeni, 3-2 cu Agricola Borcea, 2-1 cu CS Tunari și 2-0 cu FC Voluntari 2.