Clinceniul a învins-o pe ACS Poli în Antalya!

Mihai Andries 10 Feb. 2014, 12:46 Pregătiri, amicale
Clinceniul a învins-o** pe ACS Poli în Antalya!

Duminică dimineață, FC Clinceni a reușit să câștige al treilea amical din stagiul de pregătire pe care îl efectuează în Antalya. Echipa antrenată de Valentin Bădoi s-a impus cu 2-1 în fața prim-divizionarei ACS Poli Timișoara.

Ilfovenii au deschis scorul prin Artiom Karamyan, în minutul 25, și au încheiat prima repriză în avantaj. Popovici a adus egalarea pentru timișoreni în cea de-a doua parte a jocului pentru ca Prodan să aducă victoria echipei din Liga a II-a grație reușitei din ultimul minut de joc.

Conform IlfovSport, Bădoi a început meciul cu formula: Bolboașă – St. Stancu, A. Nițu, Vițelaru, Art. Karamyan – Olariu, Pătrașcu, Pușcaș – I. Rosu, Bălțoi, Arm. Karamyan. Din minutul 60 s-a trecut la o nouă formulă, cu Bolboașă – Vențer, Marciuc, Prodan, Al. David – Udrea, Straton, Szalkai – C. Dedu, Konyeka, Mbella.

În primele două amicale din Turcia FC Clinceni a remizat 0-0 cu FK RabotniÍki din prima ligă a Macedoniei și a pierdut, sâmbătă, 1-0 cu Nyíregyháza, echipă din Ungaria.