Claudiu Codoban a salvat Luceafărul de la o înfrângere umilitoare în Austria

Marius ANGHEL 10 Jul. 2017, 18:51 Pregătiri, amicale
Claudiu Codoban a salvat Luceafărul** de la o înfrângere umilitoare în Austria

Prezenți în cantonament în Austria, la Mallnitz, jucătorii Luceafărului Oradea au desfășurat sâmbătă un prim meci de pregătire al acestui stagiu montan. Bihorenii au evoluat împotriva formației SV Spittal-Drau, din Liga a 4-a austriacă, și au remizat 1-1.

După ce la pauză scorul a fost 0-0, în repriza secundă pentru Luceafărul a marcat Claudiu Codoban, în minutul 82, după o centrare a lui Bedea.

A fost un test în care în echipa Luceafărului au debutat în primul 11 Mutu și Goge, în ce în repriza a doua au evoluat și portarul Poiană și Tomozei.

Echipa folosită de Luceafărul în acest amical: Began – Balea, A. Mutu, Bactăr, Ban – Țegle, Bedea – C-tin. Roșu, Chiș Toie, Goge – M. Matei. Pe parcurs au mai intrat: Poiană – Tomozei, Feher, Cuc și Drăgan.

În primul amical al verii, desfășurat înaintea plăcării în cantonamentul din Austria, Luceafărul a trecut cu 5-0 de CS Mădăras, din Liga a 4-a Bihor. Stagiu din Austria ține până pe 14 iulie.