CFR Simeria a pierdut primul amical, cu FC Cisnădie

13 Feb. 2012, 16:49 Pregătiri, amicale
CFR Simeria a pierdut primul amical,** cu FC Cisnădie

Gruparea CFR Simeria, a fost învinsă, pe teren propriu, scor 0-1, la pauză 0-0, de FC Cisnădie. Unicul gol al partiei a fost marcat în debutul reprizei secunde.

Antrenorul „feroviarilor”, Marius Opric a început jocul cu următoarea formulă de echipă: Iancău – Vîrtan, Buta, A. Stroia, Ungureanu – Găceanu, Vișan, Pepenar, Făgărășanu – D. Dăscălescu, Lintaru. După pauză a fost rulat întreg lotul de jucători cu excepția portarului Dragotă, care a acuzat o accidentare.

Până la reluarea campionatului CFR Simeria va mai susține patru partide amicale. Primul, mâine, cu FC Caransebeș, sâmbătă cu Național Sebiș plus alte două jocuri cu conjudețeana Jiul Petroșani, în 22 și 25 februarie. Trei amicale au disputat până acum „galben-albaștrii”: 2-1 cu CS Vladimirescu și Jiul Rovinari și 0-0 cu FC Caransebeș.