Callatis, zdrobită de Kaliakra

19 Feb. 2012, 12:44 Pregătiri, amicale
Callatis,** zdrobită de Kaliakra

Divizionara secundă, Callatis Mangalia a susținut ieri după-amiază o nouă partidă de verificare, în deplasare cu prim-divizionara bulgară, Kaliakra Kavarna. Gazdele s-au impus clar cu 5-1 (1-0), dar scorul este mult prea sever, după evoluția celor două echipe. Callatis a egalat în min. 56 prin Adrian Crăciun după care oaspeții au avut o cădere, primind patru goluri în 23 de minute.

Antrenorul Mugurel Cornățeanu a început partida cu următorul „11”: Vl. Neagu – Cureteu, Damian, Răvoiu, Evdochim – Huzuneanu, Cogali, Bolat – R. Lupu, Sin, Hertu. În repriza secundă au mai evoluat : Nazîru, Miron, Cojenel, Bardu, Ad. Crăciun, Calagi. Nu au putut juca portarul Mitrea, care a avut o problemă personală, fundașul Samson, nu a avut viză pentru Bulgaria și atacantul Doicaru, accidentat.

Următorul meci de pregătire pentru Callatis Mangalia este programat miercuri, 22 februarie, în deplasare cu liderul seriei a doua din Liga a III-a, Unirea Slobozia.