Callatis a remizat în al doilea meci de la „Albena Cup”

06 Feb. 2012, 19:47 Pregătiri, amicale
Callatis a remizat** în al doilea meci de la

În această după-amiază, Callatis Mangalia a disputat al doilea meci din cadrul turneului internațional „Albena Cup” care se desfășoară în stațiunea bulgară, cu același nume. Adversara formației din sudul Litoralului a fost „lanterna roșie” din prima divizie bulgară, Svetkavitsa Targovishte. După un meci echilibrat, partida s-a încheiat la egalitate, 2-2 (0-0). Callatis a avut un final mai bun și după ce a fost condusă cu 2-0 a reușit să egaleze prin golurile marcate de Radu Doicaru în minutul 65 și Robert Lupu în minutul 77.

Callatis a început cu următorul unsprezece: Plopeanu – I. Florea, I. Posteucă, Nazîru, Miron, Cogali, Huzuneanu, Bardu, Cojenel, Ad. Crăciun (30 Doicaru), Sin. În repriza secundă au mai evoluat : L. Marin, Damian, Răvoiu, Evdochim, Bolat, R. Lupu, Hertu, Calagi.

Radu Cureteu nu a jucat având o contractură, iar nigerianul Samson Nwabuere este în probe la echipa Dinamo II București, în Antalya.

Următorul meci pentru Callatis la „Albena Cup” este programat miercuri de la ora 13:00.