Bucovina Rădăuți, egal într-un amical pe un frig pătrunzător

Mihai Andries 25 Jan. 2014, 19:00 Pregătiri, amicale
Bucovina Rădăuți,** egal într-un amical pe un frig pătrunzător

Pe un frig cumplit, gruparea de Liga a III-a Bucovina Rădăuți a susținut ieri cel de-al doilea meci de pregătire al anului. Formația antrenată de Daniel Stoica s-a confruntat la Vârfu Câmpului cu o selecționată județeană din Botoșani. Partida s-a încheiat cu scorul de 1-1. Rădăuțenii au deschis scorul prin Negruț, în minutul 25, iar botoșănenii au egalat prin Lungu, cu 5 minute înainte de final.

Bucovina Rădăuți a început meciul în alcătuirea Butnariu – Alupei, Agheorghiesei, Hrimiuc, C. Ciurlă, Botoșan, Sfârnaciuc, Mihalovici, Sabie, Agbleta (foto), Negruț. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat Bujdei, Carlaont, Păsăilă, Zaremba, Apetrei și A. Ciurlă.

Pentru săptămâna viitoare, rădăuțenii mai au programate încă două jocuri test, cu FCM Dorohoi și Știința Miroslava.