Bucovina Pojorâta și-a încheiat amicalele cu o victorie la scor de tenis

Marius ANGHEL 24 Aug. 2015, 12:35 Pregătiri, amicale
Bucovina Pojorâta** și-a încheiat amicalele cu o victorie la scor de tenis

Bucovina Pojorâta a câștigat clar meciul amical disputat vineri după-amiază, în deplasare, cu CSM Pașcani. Sucevenii s-au impus cu scorul de 6-3 (2-2), cu ajutorul golurilor marcate de Jarda (3), Coman (5), Buhăcianu (51, 63, 85) și Pădurariu (65).

„Jucăm bine pe faza de atac, fructificăm o bună parte din ocazii, dar din păcate încasăm destul de multe goluri. Sper că e doar o problemă de concentrare și nu se va întâmpla la fel în partidele oficiale”, a declarat antrenorul principal al Bucovinei, Dănuț Mândrilă.

Cu acest prilej, sucevenii l-au testat și pe tânărul mijlocaș băimărean Edi Cioclaș, în vârstă de doar 18 ani.

Bucovina Pojorâta (repriza I): Puianu (Pop) – Cristescu, Răuță, Patca, Acostăchioaie – Pădurariu, Stănescu, Jarda, Căinari – Rus, Coman.
Bucovina Pojorâta (repriza a II-a): Pop (Turiță) – Juncănaru, Prundean, Răzlog, Kuruc – Pădurariu (Vicliuc), Ivan, Cioclaș, Colța – Buhăcianu, Martin.

Acesta a fost ultimul joc de pregătire al verii pentru gruparea suceveană, care va susține primul meci oficial al noului sezon în ziua de marți, 25 august, când va întâlni formația Cetatea Târgu Neamț în turul al IV-lea al Cupei României.