Bozian și-a învins fosta echipă de unul singur! FC Hunedoara a trecut testul cu Național Sebiș

Marius ANGHEL 03 Aug. 2015, 15:41 Pregătiri, amicale

FC Hunedoara a învins-o, sâmbătă, cu 2-1 (0-1) pe Național Sebiș, viitoarea adversară din campionatul Ligii 3, în urma unei duble reușite de nou-venitul Bogdan Bozian. Noile transferuri au adus un plus de experiență și mult curaj pentru tinerii lui Victor Roșca.

Intrat încă din primul minut de joc, Bozian a reușit să marcheze de două ori în poarta fostei sale echipe. Chiar dacă oaspeții au deschis primii scorul dintr-o lovitură liberă, prin Mihuța, „Bozi” și-a readus noua echipă în joc, în a doua repriză, în urma unei lovituri libere bătute perfect de acesta. În minutul 85, în urma unui fault în careu, FC Hunedoara a beneficiat de un penalty, transformat de același Bozian, după un șut puternic în dreapta portarului.

VEZI un INTERVIU cu Bogdan Bozian

Antrenorul Victor Roșca a rulat toți jucătorii pe care i-a avut la dispoziție pentru această partidă: Ciubotariu – Petresc, Ciumașu, Mardare, Maghici – Bozian, S. Remus, Simionov – Dragoescu, Ursachi, Sulea. Pe parcursul meciului au mai intrat Raț, C. Creciunescu, Ciucurescu, Opîrlescu, Boldea, Gheară, Văcaru, Marina, D. Creciunescu, Trășcan, Crengăniș.

Național Sebiș a ultizat jucătorii: Păduraru – Rosenblum, Oiță, Neacșu, Cherecheș – Stegaru, Stupu – Susan, Mihuța, Rus – Velici. Au mai jucat: Toader, Stoian, Horcea și Călin.