Bistrița a terminat amicalele dezamăgitor, egal cu locul 8 din Liga 3 daneză

14 Feb. 2012, 22:04 Pregătiri, amicale
Bistrița a terminat amicalele dezamăgitor,** egal cu locul 8 din Liga 3 daneză

În ultimul joc-test din Turcia, care a avut loc marți, 14 februarie, Gloria Bistrița a terminat la egalitate cu Skovbakken Aarhus, ocupanta locului 8 în seria de vest a Ligii a III-a din Danemarca.

Marius Curtuiuș a deschis scorul pentru Gloria, care a condus la pauză cu 1-0. În repriza a doua, danezii au egalat și meciul s-a încheiat nedecis, 1-1.

Antrenorul Nicolae Manea a mizat pe: Greab – Țârcă, Trașcă, Isac, Șomodi – Pădurariu, Rogozan, R. Stan, Marcos – A. Voinea, Curtuiuș. Pe parcursul partidei au intrat și ceilalți jucători din lot.

Delegația bistrițeană revine miercuri în țară.

Amicalele Gloriei în Antalya:

7-1 cu FC Widnau (liga regională din Elveția, goluri Cafasso, V. Năstase, R. Stan, Rogozan-2, D. Stan-2)
1-1 cu FC Okjetpes (nou-promovată în prima ligă din Kazahstan, gol Cafasso)
2-4 cu Metalurg Zaporoje (liderul ligii secunde din Ucraina, goluri Anton și Curtuiuș)
0-1 cu Gaz Metan Mediaș (locul 11 în Liga I)
1-1 cu FC Botoșani (locul 7 în Seria I a Ligii a II-a, gol Curtuiuș)
1-3 cu FC Paksi (locul 8 în prima ligă din Ungaria, gol A. Voinea)
1-1 cu Skovbakken Aarhus (locul 8 în seria de vest a Ligii a III-a din Danemarca, gol Curtuiuș)

Sursa: Timp Online