Berceniul i-a fost adversar naționalei lui Pițurcă!

Mihai Andries 01 Sep. 2013, 22:48 Pregătiri, amicale
Berceniul i-a fost** adversar naționalei lui Pițurcă!

Jucătorii din lotul României prezenți în cantonamentul de la Centrul Tehnic Național al FRF de la Mogoșoaia în vederea meciurilor cu Ungaria și Turcia, din preliminariile Cupei Mondiale din 2014, au învins, duminică, echipa ACS Berceni, scor 2-0, într-un joc-școală, informează frf.ro.

Meciul s-a disputat sub forma a două reprize a câte 40 de minute. Golurile au fost marcate de Ciprian Marica ’30 și Mihai Pintilii ’43. Ilfovenii au fost conduși de pe bancă de cuplul Marin Dragnea – Nelu Prună, în timp ce preparatorul Bogdan Aldea a intrat în repriza secundă pe postul de fundaș dreapta

Selecționerul Victor Pițurcă a folosit următoarea formulă de echipă: Ciprian Tătărușanu (Silviu Lung jr. ’41) – Alexandru Mățel (Srgian Luchin ’41), Valerică Găman, Iasmin Latovlevici (Dragoș Grigore ’41), Răzvan Raț – Alexandru Bourceanu (Ovidiu Hoban ’41), Mihai Pintilii – Gabriel Torje, Adrian Popa, Cristian Tănase – Ciprian Marica.

Vlad Chiricheș și Paul Papp, care au sosit în cantonament duminică seară, nu au evoluat. Ceilalți șase jucători convocați (Bogdan Lobonț, Dorin Goian, Bogdan rin Stancu, Alexandru Maxim, Gheorghe Bucur și Marius Alexe) vor ajunge la Mogoșoaia luni.

România va întâlni Ungaria la 6 septembrie și Turcia la 10 septembrie, ambele întâlniri urmând să aibă loc pe Arena Națională, de la ora 21.00.