„Bătălia” de la Pojorâta a fost câștigată de Rapid. Revanșa are loc pe stadionul Areni

Marius ANGHEL 17 Aug. 2015, 16:21 Pregătiri, amicale

Reprezentantele județului Suceava în eșalonul al doilea, Rapid CFR Suceava și Bucovina Pojorâta, s-au întâlnit sâmbătă, într-un meci de pregătire, pe stadionul din Pojorâta. Câștig de cauză a avut Rapidul, cu scorul de 4-3, cu ajutorul golurilor marcate de Enciu (5), Sandu (22), Negru (68, din penalty) și Vrabie (71). Pentru gazde au punctat Coman (25), Căinari (27) și Buhăcianu (89).

Bucovina Pojorâta a început meciul în formula Turiță – Cristescu, Răuță, Patca, Duțică – Jarda, Căinari, Acostăchioaie, Colța – Rus, Coman. Au mai intrat Pop, Puianu, Kuruc, Prundean, Răzlog, Iuga, Stănescu, Ivan, Juncănaru, Martin, Pădurariu și Buhăcianu.

Rapid (repriza I): Niga – Bălan, Ferariu, S. Ciobanu, Semeghin – Golofca, Sumanariu, Onciu, Jitariuc, Enciu, Sandu.
Rapid (repriza a II-a): Hînțăscu – Strugariu, Ferariu, Sava, Bîgu – Sfrijan, Apostol, Sumanariu – Mihai, Negru, Vrabie.

Meciul revanșă dintre Rapid și Bucovina Pojorâta va avea loc marți, cu începere de la ora 18.00, pe stadionul Areni.