Balint: „M-a bucurat reacția echipei din debutul reprizei secunde, însă facem în continuare greșeli copilărești”

Marius ANGHEL 13 Feb. 2014, 15:52 Pregătiri, amicale
Balint:**

Amicalul Unirii Tărlungeni cu Gloria Bistrița, scor 3-4, s-a dovedit a fi un test util pentru ambele echipe, mai ales că s-a jucat pe un teren excelent. Trupa pregătită de Balin a marcat prin Elek (”49, ”52 – penalty) și Brujan (”56). În minutul 23, Liviu Nicolae a ratat un penalty.

„Au fost și momente bune în jocul nostru, însă am suferit la organizarea defensivă și persistăm, în continuare, în a face greșeli copilărești, neforțate, în care oferim, practic, cadouri adversarilor. E adevarat, mai avem timp să punem la punct detaliile tactice. Cu toate astea, e îngrijorător că luăm multe goluri, majoritatea cu mare ușurință! M-a bucurat reacția echipei din debutul reprizei secunde, când am înscris trei goluri în primul sfert de oră, dar spre sfârșit, am suferit și din cauza faptului că am fost nevoit să improvizez, din lipsa de soluții pe zona fundașilor centrali. Să nu uităm de plecarea inopinantă a lui Cordoș și de indisponibilitatea lui Radu Barbu, care sper să fie apt pentru prima etapă.”, a spus, pentru site-ul oficial, tehnicianul „Gyuszi” Balint.