Bălace, la primul gol pentru Gaz Metan Severin

09 Feb. 2012, 12:07 Pregătiri, amicale
Bălace,** la primul gol pentru Gaz Metan Severin

După 0-1 cu HB Koge, Gaz Metan Severin a disputat aseară al doilea amical în Antalya, cu FC Aarau. Echipa severineană s-a impus cu 3-1 (2-1), după ce elvețienii deschiseseră scorul, în minutul 11. Gaz Metan a egalat rapid, printr-un autogol, iar la pauză a intrat în avantaj, după reușita lui Silviu Bălace. Atacantul Alexandru Marin a stabilit scorul final, în repriza secundă.

Antrenorul Marian Bondrea a început meciul cu Ștețca – Mirescu, Bălău, Dandea, Rusu – Zaharia, Olah, Mitic, Bălace – Vancea, Marin, iar după pauză au mai intrat Neagoe, Ignat, Cosic, Oșca, Neacșa, Moutinho, Mitroi, Abba și Trifu.

Mâine, Gaz Metan va juca cu FK Kaisar Kyzylorda, ocupanta ultimului loc din prima ligă a Kazahstanului.