ASA, victorie clară în amicalul cu Valea Izvoarelor

Mihai Andries 21 Jan. 2014, 18:38 Pregătiri, amicale
ASA, victorie clară** în amicalul cu Valea Izvoarelor

Pe terenul 2 din complexul Trans-Sil, ASA Tîrgu-Mureș a susținut astăzi primul amical al perioadei de pregătire, în compania celor de la AS Înfrățirea Valea Izvoarelor, din liga a IV-a. Victoria a revenit formației mureșene, cu scorul de 5-0 (2-0). Golurile au fost reușite de Benamet (5), Ologu (7), Danquah (68) și Ceaca (75, 80).

În această partidă, antrenorul Ioan Ovidiu Sabău a testat o serie de jucători, veniți la pregătiri în ultimele zile. Este vorba de mijlocașii Lucian Matiș ( a mai evoluat la U-Cluj, Putnok-Ungaria), Luca Dabah (Sănătatea Cluj), Alexandru Ologu (U-Craiova, Astra), Mohamed Diaby (Franța, ligile inferioare) și atacanții Andrei Ceaca (Sănătatea Cluj) și Ismail Benamet (Franța, ligile inferioare).

VEZI O GALERIE FOTO DE LA MECI

În cele două reprize, ASA Tîrgu-Mureș a evoluat cu echipe diferite.

Repriza 1: Botoșer – Hanca, Gugu, Heil, Turcu – Buhăescu, Onicaș, Ologu, Bumba – Amauri, Benamet.

Repriza a 2-a: Viciu – Bold, Ugocian, Vîrtic, Dabah – Matiș, Diaby, Vasile Bogdan, Danquah – Ceaca, T. Petriș.

Al doilea joc amical al perioadei de pregătire este programat vineri, 24 ianuarie, de la ora 15, cu Sănătatea Cluj-Napoca.

Sursa: ASA Tg. Mureș