ASA, înfrângere în amicalul cu Avântul Reghin

Mihai Andries 04 Dec. 2013, 01:24 Pregătiri, amicale

Cu doar 3 jucători pe teren care au evoluat în meciul cu Olimpia Satu-Mare (Patriche, un minut, R. Miclea, 26 și Danquah, 46 de minute), ASA a pierdut primul amical al săptămânii, 0-1 cu Avântul Reghin. Unicul gol a fost înscris în repriza secundă, în urma unui corner.

Ioan Ovidiu Sabău a folosit în această partidă jucători care au prins destul de puține minute în ultimele dispute din Liga a II-a, tineri de la echipa secundă sau de juniori, dar și mai mulți fotbaliști aflați în probe. Din ultima categorie fac parte brazilienii Matheus Cremonezzi, Jeff Henrique, Soares Valdomiro Amauri și Lucas Costa, dar și portarul Fejer, de la FC Zagon.

Iată și echipele folosite în cele două reprize:

Repriza 1: Fejer – Bold, Patriche, A. Stoica, Mateus – Buhuși, R. Miclea, A. Roman, Jeff – Amauri, Lucas.

Repriza a 2-a: Viciu – Olar, Patriche, A. Stoica, Torok – Buhuși, A. Roman, Ghirca, Petra – Păcurar, Danquah.

De la echipa secundă sau cea de juniori A au fost utilizați: Olar (ASA 2), Torok (ASA 2), Ghirca (juniori A), Petra (ASA 2), Păcurar (juniori A).

În această săptămână, ASA Tîrgu-Mureș va mai disputa 2 jocuri amicale în compania Gloriei Bistrița, joi, în deplasare și sâmbătă la Academia de Sport.

Sursa: ASA Tîrgu Mureș