ACS Poli a demolat echipa lui Daminuță: 12-0 cu Flacăra Făget

Marius ANGHEL 16 Mar. 2013, 17:45 Pregătiri, amicale

Trupa lui Vali Velcea a stat în această etapă de ligă secundă, astfel că alb-negrii au jucat un amical pe terenul sintetic de lângă stadionul „Dan Păltinișanu”, cu echipa Flacăra Făget, care își dispută jocurile de pe teren propriu din Liga a III-a la Timișoara.

Flacăra, la care a jucat și Cristi Daminuță, s-a prezentat deplorabil la acest joc, permițându-le celor de la ACS Poli să câștige la o diferență foarte mare: 12-0. În prima repriză, s-au înscris patru goluri, două dintre acestea purtând semnătura lui Mihai Dina. Acestea au fost primele goluri marcate de el, de când a venit la Timișoara. Un alt eveniment important din prima jumătate a meciului a fost accidentarea lui Marovic, care a părăsit terenul în minutul 24.
Cele 12 goluri ale partidei au fost marcate de: Boldea ”16, Dina ”28, ”36, Dobricean ”32, Szekely ”54, ”61, ”87, Bărbuț ”58, Boștină ”66, ”79, Nanu ”71 și Artean ”74.

ACS Poli: Pap – Redjepi, Petrovic, Șeroni, Marovic – Dobricean, O. Petre, Poparadu, Bălace – Boldea, Dina. Au mai jucat: Kirev, Szekely, Bocșan, Trandu, Bărbuț, Nohai, Todorov, Miculescu, Nanu, Al. Boștină, Artean.

Flacăra: Ostafie – Stefanovic, Ciobai, Tuculea, Leterman – Semenea, Daminuță, Briciu, Negotei – Silaghi, Szolei. Au mai jucat: Rădulescu, Secotă, Giurasevici, Marcu, Balaure, Pleșcan, L. Luca, Palkovacs, Buzdugan.