A venit și primul succes pe 2014 pentru Rapid!

Mihai Andries 09 Feb. 2014, 23:45 Pregătiri, amicale
A venit și primul succes** pe 2014 pentru Rapid!

Rapid a obținut prima victorie în cantonamentul din Antalya, după ce a trecut cu 1-0 de Ujpest Budapesta. Prima repriză s-a terminat cu un scor alb, deși nu au lipsit ocaziile de gol. Însă cei doi portari s-au întrecut în parade, păstrând porțile închise.

A venit faza din minutul 51, atunci când o lovitură liberă de la 30 de metri a ajuns în careul maghiar și de acolo Păun a deviat mingea cu capul în poartă. Ujpest a avut șansa egalării în trei rânduri în ultimul sfert de oră, dar Drăghia s-a opus salvator.

Echipa trimisă de Viorel Moldovan pe teren: Drăghia – Coman, Iacob, Păun, N. Vasile – Martin, Săndulescu, Herea, Doman – Bălan – Pancu. Pe parcursul jocului au mai intrat Mindu, Negru, Selagea, Ciolacu