![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Marius Postolache, omul meciului din partida dintre Sportul și FCM Bacău încheiată cu victoria gazdelor cu un neverosibil 5-1, a reușit să bifeze primul hattrik din carieră cu trei goluri de senzație în minutele 22, 37 și 65. „Posto” a reușit și faza meciului atunci când la al doilea gol a reușit să trimită cu călcâiul din întoarcere in plasa porții lui Manea, lasându-l fără reacție pe goolkeperul băcăuan.
„E primul meu hattrik din carieră și e normal să fiu fericit. Cred că o să fie și ultimul. Important e că ne-am revenit și am obținut cele 3 puncte. Sper ca le-am arătat cluburilor care m-au curtat în ultimul timp că pot să ma achiziționeze fără probleme „, a declarat după meci mijlocașul Sportului, Marius Postolache.
articol scris de Scarlat Cosmin