![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Patronul Ceahlăului speră ca ritmul impus de Ceahlăul în prima etapă să fie menținut și în etapele viitoare. „Mã așteptam sã câștigãm la Bacãu. E greu sã construiești o echipã în doar două sãptãmâni, chiar dacã printre jucãtorii bãcãuani s-au numãrat câțiva cu experiențã în prima divizie. Cred cã abia în retur bãcãuanii vor juca altceva.
Noi avem foarte mulți jucãtori tineri, care au alergat pe o cãldurã de 40 de grade și cred cã pregãtirea fizicã a fost cea care a fãcut diferența“, a afirmat Gheorghe Ștefan (foto). Președintele de onoare al Ceahlăului spune că echipa antrenată de Florin Marin se va bate pentru un loc ce asigură promovarea: „Sperăm să putem menține ritmul impus astăzi și în viitoarele etape. Sperãm sã îndeplinim ambele obiective: acela de a forma o echipã tânãrã, de viitor, și de a promova în prima ligă“.
Articol scris de Cristi Soroceanu