![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Atacantul senegalez Mansour a izbutit să marcheze duminică primul gol pentru CS Buftea în confruntarea cu FC Botoșani, scor 3-2. În ciuda reușitei și a victoriei, Mansour nu s-a declarat mulțumit.
"Sunt doar mulțumit că am reușit să marchez, dar nu sunt fericit. I-am condus cu 2-0 și sunt trist că i-am lăsat să egaleze. Mie unul nu îmi era teamă de botoșăneni. Dacă au două victorii,le au poate pentru că nu au jucat până acum cu o echipă puternică. Echipa din Buftea este una puternică și le-am demonstrat că putem. Mă voi strădui să marchez și în meciurile care vor urma, pentru a nu-mi dezamăgi echipa, care are încredere în mine", a declarat Mansour pentru www.prosport.ro
Anca OPREA