![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Ovidiu Murariu este de părere că trebuie făcut orice efort pentru câștigarea meciului de mâine, de pe Areni, cu FC Buftea.
Â
„Este absolut necesar să gestionăm cât mai bine acest debut favorabil de retur. Să nu uităm că în tur, în același moment al competiției, Cetatea stătea la fel de bine, avea tot 3 victorii la activ. Ce a urmat după aceea, se știe, a fost un adevărat dezastru. Când avem în fața noastră un asemenea exemplu, nu putem decât să fim foarte precauți și determinați în fața fiecărui adversar”, a declarat principalul Cetății.
Â
Articol scris de Gabriel Toderașcu