Liga a II-a – Rezultate finale și clasamente

Publicat: 23 Aug. 2008, 10:30 Actualizat: 03 Dec. 2008, 14:15 Liga 2

Ieri s-au jucat primele cincisprezece meciuri ale etapei a doua a Ligii secunde.

Mai este un singur meci de disputat: UTA Arad – Universitatea Cluj. Acesta va avea loc mâine, de la ora 19:00.

Vezi aici rezultatele finale și marcatorii meciurilor de ieri, precum și pe cele de astăzi.

 

 

 

 

Seria I

Final / Delta Tulcea – Știința Bacău 1 – 1
N’Kongue (’90) / Gheorghiță (’40)
Arbitru: Robert Dumitru (Brașov); Asistenți: Stelian Slabu (Brașov) și Valentin Cristea (Călărași)

Final / Ceahlăul – Dunărea Galați 1 – 0
Barna (’36)
Arbitru: Mihai Ene; Asistenți: Vlad Bârleanu și Andrei Constantinescu (toți din București)

Final / Sportul Studențesc – Cetatea 2 – 0
Curelea (’42), Ferfelea (’88)
Arbitru: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe); Asistenți: Lorant Szanto (Tg. Mureș) și Ioan Ciocănea (Sibiu)

Final / FC Botoșani – Prefab Modelu 3 – 1
Caragea (’15), Kone (’56), Ghiceanu (’77) / Enache (’30)
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Horea Bochiș (Cluj) și Carmen Neagu (Oradea)

Final / FCM Bacău – Dunărea Giurgiu 1 – 1
Huiban (’76) / Șt. Iordache (’62)
Arbitru: Mihai Ianovschi (Pitești); Asistenți: Elena Mușețoiu (Câmpulung) și Mihaela Gomoescu (București)

Final / Forex Brașov – CS Buftea 0 – 1
Fl. Sandu (’16)
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Bogdan Velicu (București) și Claudiu Loghin (Iași)

Final / Chiajna – Dinamo II 0 – 1
Miranda (’19)
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Adrian Ghinguleac (București) și Paul Dimancea (Constanța)

Final / Progresul – FC Snagov 0 – 0 (Sport.ro – premieră, ora 15:15)
Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Petruța Iugulescu (Târgoviște) și Adrian Lungu (Roșiori)

Final / Petrolul – CSM Ploiești 2 – 3
Muțiu (’24), Pălimaru (’86) / Cl. Tudor (’24, ’70), Cataramă (’67)
Arbitru: Marius Martiș (Focșani); Asistenți: Daniel Demetrescu (Rm. Vâlcea) și Dănuț Dumitru (Focșani)

Seria a II-a

Final / FC Târgoviște – Dacia Mioveni 1 – 1
M. Ionică (’74) / Enache (’35)
Arbitru: Marian Balaci (Dr. Tr. Severin); Asistenți: Daniel Mitruți și Adrian Popescu (ambii din Craiova)

Final / Minerul Lupeni – FCM Târgul Mureș 0 – 1
Gheju (’12)
Arbitru: Mihai Prodan (Cluj); Asistenți: Ionuț Babadac (Alexandria) și Emil Cristea (Arad)

Final / FC Drobeta – Curtea de Argeș 4 – 0
A. Stroe (‘1), Bârză (’13, ’63), Păun (’42)
Arbitru: Adrian Stănescu; Asistenți: Mircea Orbuleț și Bogdan Gheorghe (toți din București)

Final / Mureșul Deva – ACU Arad 3 – 1
Sântejudean (’15), Bitiș (’41), Lintaru (’50) / C. Luca (’20)
Arbitru: Teodora Albon (Cluj); Asistenți: Florin Potora (Cluj) și Speranța Popescu (București)

Final / Mechel C. Turzii – Liberty Salonta 0 – 1
Cr. Bud (’52)
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenți: Petru Gașpar și Bogdan Gheorghioiu (ambii din Timișoara)

Final / Jiul Petroșani – Unirea Alba Iulia 2 – 2
Ad. Câmpeanu (’36, ’71) / Zăgrean (’31, ’53)
Arbitru: Marius Avram (București); Asistenți: Marius Nicoară (Herculane) și Cătălin Haramuz (Reșița)

Final / FC Bihor – CSM Râmnicu Vâlcea 0 – 2
Boroiban (’54), Facundo (’64)
Arbitru: Lucian Dan (Alba Iulia); Asistenți: Ovidiu Maier (Timișoara) și Silviu Mocanu (Arad)

Final / Arieșul Turda – CFR Timișoara 0 – 0
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Rm. Vâlcea); Asistenți: Florin Stănescu și Andrei Simonis (ambii din București)

Luni, ora 19:00 / UTA Arad -„U“ Cluj (Sport.ro – live)
Arbitru: Ciprian Dansa (Oradea); Asistenți: Nicolae Megheșan (Tg. Mureș) și Iulius Timar (Oradea)


* "U" Cluj are o penalizare de 2 puncte pentru că nu și-a îndeplinit baremul de puncte în sezonul trecut

Vezi aici și mai multe clasamente și statistici din cele mai importante campionate ale lumii și nu numai!

Publicat: 23 Aug. 2008, 10:30 Actualizat: 03 Dec. 2008, 14:15 Liga 2
Pe aceeași temă