Găzarii, superiori la toate capitolele

25 Apr. 2009, 17:39 Liga 2

CS Buftea și Petrolul Ploiești au profitat sâmbătă de faptul că nu aveau de disputat meciuri oficiale și au evoluat într-o partidă amicală în care cei doi antrenori au avut ocazia de a rula întreg lotul. La Buftea, primul mitan a fost mai echilibrat decât cel de al doilea. Ambele reprize au adus câte o reușită pentru găzari. Valentin Lazăr a deschis scorul în minutul 22, iar la începutul celei de a doua părți a jocului, în minutul 51, Constantin Muțiu a marcat pentru 2-0. Scorul putea fi mult mai mare, dar prahovenii au ratat alte trei mari ocazii, singuri cu portarul.

Buftea: G. Panaite – Tomozei, T. Chiacu, Munteanu, Tutunaru – Goșman, Gheorghiu, T. Stan, A. Dumitrescu – Vrăjitoarea (cpt.), Rupa

Petrolul: Moraru – L. Dumitru, Bozga, A. Stoica, I. Costache – Budescu, Stana, Minciună (cpt.), G. Ghiță – Ct. Stoica, V. Lazăr

Pe parcursul celei de a doua reprize au mai evoluat, pentru gazde, Oghinciuc, A. Marcu, Stegaru, D. Badea, C. Vlad, Udrea, D. Marin, Afusi, în timp ce la oaspeți au intrat A. Panaite, Odoroabă, L. Marinescu, C. Muțiu, Arnăutu, P. Tincu, Mendizov, M. Tudor, M. Dinu, Coțan, R. Avram.