FINAL/Chiajna-FC Ploiești 2-1

28 Feb. 2009, 13:21 Liga 2

Urmărește live evoluția scorului la derby-ul primei etape a returului Ligii a II-a, disputat la Chiajna între Concordia din localitate și echipa lui Marius Șumudică, FC Ploiești.

1-0, min. 50    Diniță deschide surprinzător scorul pentru Concordia Chiajna cu o execuție superbă, șut la vinclul porții apărate de Popa

2-0, min. 54    Popa majorează diferența printr-o lovitură de cap la o minge centratp din corner, la doar două minute după deschiderea scorului

2-1, min. 73    Lemnaru reduce din diferență pentru FC Ploiești cu un șut din interiorul careului printre picioarele lui Vintilă

Concordia termină meciul în 9 oameni după ce Pătru și Pop primesc cartonașe roșii în minutul 88, la două faze penibile .

Concordia Chiajna: Vintilă – D. Pătru, Ciolcă, Stativă, M. Lungan – Cr. Bălașa (cpt), M. Oae, C. Iliescu, Ștefan Pop – L. Diniță, Cr. Ungureanu

Antrenor: Dumitru Bolborea

Rezerve: Fl. Niță, Fl. Gardoș, M. Dumitru, S. Ruse, A. Crețu, G. Zabragiu, I. Danteș.

FC Ploiești: Popa – Mihalache, Rohat (cpt), Razek, Stan – Takaiuky Seto, V. Ghoerghe, Paulinho, Tudor – Alexe, Ciobanu

Antrenor: Costel Lazăr

Rezerve: Alex. Iatan, Păun, Gafița, Neagu, Crăciun, Păduraru, Lemnaru

Arbitrii: Ionel Ivan (Brăila), Bogdan Hârlab (Brașov) și Gabriel Stroie (Pitești)