Farul a câștigat cu emoții în fața echipei Aerostar Bacău. Constănțenii s-au impus cu 1-0, dar au suferit în repriza a doua

Andrei PASCU 05 Sep. 2020, 14:02 Liga 2

Farul și Aerostar Bacău s-au întâlnit în etapa a doua din Liga 2. Cele două echipe veneau după meciuri total diferite în duelurile de debut. Gazdele aveau un plus de moral după succesul cu Petrolul, din deplasare, cu 2-1, în timp ce Aerostar a cedat cu 0-1 pe teren propriu, cu Universitatea Cluj. În ultimele minute ale partidei cu ardelenii, băcăuanii au fost foarte aproape să ia un punct, dar în cele din urmă șansele bune au fost ratate. Aspect de care nu s-a lovit Farul la Ploiești, care a dat lovitua în minutele de prelungire.

Rezultatele înregistrate în primele trei meciuri ale etapei: Turris Oltul – Megaloglobus 2-2, Concordia Chiajna – Unirea Slobozia 3-1, Dunărea Călărași – Fotbal Comuna Recea 3-0

Farul Constanța – Aerostar Bacău 1-0

Stadion: Farul (Constanţa)

Partida de la Constanța a fost arbitrată de centralul Vasile Buzea (Bucureşti) și asistenții Răzvan Mihai Dobre  (Şotânga – Dâmboviţa) și Ștefan Dumitrache (Palanca – Prahova). Rezervă a fost Cristian Georgescu (Bucureşti), iar observatori au fost delegați Silviu Crângaşu (Ploieşti) și Petre Badea (Tulcea).