![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Surse din cadrul clubului dinamovist au dezvăluit că oficialii vor renunța la a mai susține financiar formația secundă din Ștefan cel Mare, urmând, cel mai probabil ca din vară, Juventus Colentina, patronată de Marian Rusen, să devină satelitul grupării alb-roșilor .
Â
Secundul lui Țălnar, Ionel Augustin ar fi primit o ofertă de a prelua banca tehnică a celor de la Juventus București, dar se pare că negocierile nu au ajuns la niciun punct final: “Am avut discutii cu cei de la Juventus , însă nu am ajuns la un acord. Le mulțumesc celor de acolo pentru că s-au gandit la mine, dar vreau să rămân aici cel puțin până la vară”, a mărturisit Oneață.
Â
De cealaltă parte, președintele Juventus infirmă orice zvon conform căruia echipa condusă de acesta ar deveni satelitul dinamoviștilor: “Niciodată nu s-a pus problema asta. Juventus n-a fost satelitul nimănui și nici nu va fi. Dinamo II se zbate în mocirlă, nu avem cum să fim satelitul lor, pentru că avem o situație financiară foarte bună. Drept dovadă, astăzi am trimis o cerere la Federație ca să putem organiza un meci din Cupa României, fiindcă avem o bază sportivă performantă”, a declarat Marian Rusen.
Â
Â
articol scris de Corina Mlădinoiu
Â