Dunărea, victorie la scor în primul amical

23 Jan. 2009, 11:39 Liga 2

Formația antrenată de Dănuț Oprea a dispus joi cu 5-1 (2-0) de Politehnica Galați, echipă care activează în Seria a II-a a Ligii a III-a. Golurile lui FCM Dunărea au fost marcate de Emil Cristian, Neta, Vali Munteanu, Grosu și Enache.

Partida, disputată pe stadionul „Siderurgistul” din Galați, a avut două reprize a câte 50 de minute. Dunărea a jucat în prima parte cu: Mindileac – Cristescu, Em. Cristian, Velescu, Cristea – Cucu, Filip – Bârlădeanu, Neta, Mario Silva – Fran. După pauză, de partea divizionarei secunde au intrat: Radujkovici (75’ Vlasie) – Ionașcu, Marin, Dima (75’ Șurpanu), D. Popescu – Arhire (75’ Bostan), Cioinac – V. Munteanu (75’ Adamache), A. Popescu, Rossano (75’ Grosu) – Enache.

„A fost un antrenament bun, jucătorii reușind să facă ceea ce le-am cerut. Nu trag concluzii, deoarece este abia primul meci amical din această iarnă, dar sunt convins că vom face treabă bună și în acest an”, a declarat antrenorul FCM Dunărea, Dănuț Oprea.