![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
În perioada 2-15 februarie, după reunirea lotului, echipa antrenată de Dănuț Oprea, Dunărea Galați va e disputa un turneu de pregătire în Bulgaria. La acest turneu vor participa 2 echipe din prima ligă bulgară – TSKA Sofia și Spartak Varna, și o formație din prima ligă macedoneană.
Â
“Acest turneu este o bună oportunitate pentru echipa noastră pentru a vedea unde ne aflăm cu pregătirea fizică. Deasemenea sperăm ca la începutul returului de campionat să putem face față cerințelor Ligii a-II-a, pentru a ocupa un loc cât mai bun la finalul acestui sezon”, a declarat Dănuț Oprea, antrenor Dunărea Galați.
Â
Articol scris de Dănuț LUNGU