„Dominare sterilă” a dinamoviștilor

13 Sep. 2008, 16:14 Liga 2
„Dominare sterilă

În etapa a V-a a Ligii a II-a Dinamo II a întâlnit pe teren propriu formația FC Botoșani. Rezultatul final, 1-1(0-1) l-a nemulțumit pe antrenorul gazdelor.

„Rezultatul este echitabil, dar nu sunt mulțumit de jocul echipei. Am dominat jocul mai ales în prima repriză, dar a fost o dominare sterilă.”, a declarat Emil Ursu, antrenorul din Ștefan Cel Mare.

Pentru gruparea din Botoșani a marcat Tincu în minutul 9, iar pentru gazde autorul golului a fost căpitanul echipei, Bucșă, în minutul 49.

Golul dinamovistului a fost marcat printr-un voleu norocos la colțul lung, din marginea careului de 16 metri.

După acest joc echipa dinamovistă a acumulat 6 puncte, în timp ce moldovenii au 13 puncte, rezultat care îi menține în primele locuri ale clasamentului Seriei I.

Emil Ursu a început partida cu următorul 11:

Matache-Nae, Grigore, Diabate, Corcoveanu-Petrescu (Marcu’73), Bucșă (1-1,’49), Manu, Vranjkovic (Attoukora ’46)-Miranda, Damaschin (Lemnaru’89).

La oaspeți, antrenorul Leo Grozavu a început partida cu:

Prisacă-Șuck, Papp, Tincu (0-1 ’9), Acsinte-Keita, Ciornei (Ștefoi’76), Balaban (Nicodin’10), Caragea (Pleniceanu’59)-Ghiceanu, Kone.