![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Antrenorul Petrolului, Eusebiu Tudor (foto), testează în aceste zile un tânăr jucător, pe numele său Adrian Muraru, un fotbalist născut în anul 1986. Muraru evoluează pe banda stângă, postul preferat fiind mijlocaș. Este în proprietatea Gloriei Bistri]a, ultima oară acesta evoluând pentru echipa secundă a ardelenilor.
Un alt jucător pasibil de un transfer la Petrolul este sârbul Jovanovic, fotbalist care evoluează tot pe flancul stâng, însă pe postul de fundaș.
Articol scris de Ciprian Radu