Victorie confortabilă pentru Sportul Studențesc

23 Jan. 2009, 17:20 Diverse

Într-un meci amical disputat azi la Chiajna, Sportul Studențesc a învins cu scorul de 4-0 pe divizionara C, Rapid II. Aceasta a fost ultima repetiție pe care au făcut-o „studenții” înainte de plecarea în cantonamentul din Antalya.
Toate cele patru goluri au fost înscrise în prima repriză, într-un interval de mai puțin de 15 minute. Antrenorul Adrian Falub s-a declarat mulțumit de prestația echipei și speră într-un retur cât mai bun din partea elevilor săi.

„Acesta a fost primul meci după o perioadă de 7 zile de pregătire la Snagov. Pentru început a fost bine, testăm mulți jucători tineri, ne bazăm pe propria pepinieră. Sper să facem un retur bun, de acum noi ne mai gândim să câștigăm fiecare meci, acesta este singurul nostru obiectiv, iar mai încolo vom vedea în funcție de situația din clasament.” , Adrian Falub, antrenor Sportul Studențesc .

Sportul Studențesc – Rapid II 4-0 (4-0)

Au marcat : Truță `28,`33, Curelea `31, Petroianu `39

Sportul Studențesc: Vreme – Ciupe, Lung, Secăreanu, Popa – G.Costin, Nicola, Lungu, Varga – Curelea, Truță. Au mai jucat: Petroianu, Ion Marius, Cioran, Beța, Dedu, Cazan, Irimia, Ferfelea, Ghinga, Rusu, T.Bălan, Dobre.

Rapid II : Drăghia – Tornai, Ionescu, Pistol, Constantin- B.Tudor, Matei, Herea, Florea- Barbu, A. Ioniță . Au mai jucat : Straton, Pintic,Amariei, Stegaru, Dăiescu, Pivniceru, Stoica, C.Ioniță, Coman, Bujor, Buștea.