![Eugen Trică și-a găsit o nouă echipă după despărțirea de FCU Craiova. Va fi pentru prima dată ”principal” în afara României](https://media.prosport.ro/sujIKHaZ6raMRqZzXPqJAGod3qw=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Feugen-trica-sohar-club-2-1024x576.jpg)
Minerul Lupeni va întâlni mâine, la ora 11, pe terenul sintetic de la Motru, liderul Seriei a V-a din Liga a III-a, Minerul Mehedinți, echipă pregătită de fostul căpitan al Jiului Petroșani, Cornel Mihart (foto). Oltenii au susținut miercuri, la Băile Herculane, primul amical al iernii cu CS Săgeata Stejaru.
Â
Partida de verificare s-a încheiat cu o remiză albă, iar pentru formația din Seria a II-a a Ligii a III-a a jucat și ex – stelistul Adrian Pitu. Pe 4 februarie, Minerul Mehedinți va intra în obișnuitul cantonament la Donji Milanovac, din Serbia.
Â
Â
Â
Articol scris de Mircea OGLINDOIU
Â