Dezlănțuiți!

02 May. 2009, 16:24 Liga 2

FC Delta  a făcut scor cu FCM Bacău sâmbătă la Tulcea într-un meci urmărit din tribuna oficială de Ioan Sabău, antrenorul Gloriei Bistrița și de circa 1.000 de spectatori veniți pe o vreme tocmai bună de fotbal.
Tulcenii au închis meciul în jumătate de oră prin reușitele lui Costescu – minutul 18 și 31 și Anton – minutul 22, 3-0 fiind scorul pauzei în care antrenorul gache le-a cerut elevilor săi să joace la fel și în partea a doua a jocului.

La trei minute de la reluare Borza a înscris și el pentru ca tabelasă fie închisă de același Costescu, omul meciului de sâmbătă.

„ Mi-a fost teamă de acest meci cu echipa returului și cred că am avut și noroc în prima repriză pentru că am reușit să închidem în jumătate de oră meciul”, a declarat Constantin gache, antrenorul Deltei.

În repriza secundă, Borza – minutul 48 și din nou Costescu – minutul 56 au făcut fericiți spectatorii veniți la meci care l-au aplaudat frenetic pe Costescu după ultimul gol acesta fiind schimbat imediat.