Cu gol primit în ultimele secunde, CSC Șelimbăr a ratat o remiză pe Obor cu prim-divizionara FC Hermannstadt

Ovidiu BOICA 14 Oct. 2023, 17:47 Liga 2

CSC Șelimbăr a pierdut, sâmbătă, cu scorul de 1-2, pe stadionul Obor din Sibiu, în fața prim-divizionarei FC Hermannstadt.

CSC Șelimbăr a pierdut la limită amicalul cu FC Hermannstadt

Scorul a fost deschis de Valerică Găman la jumătatea primei reprize, în urma unei lovituri de la colțul terenului. Rodri Hernando a restabilit egalitatea cu 5 minute înainte de pauză în urma unei centrări de pe dreapta a lui Marvin Schieb.

Rezultatul final a fost stabilit în ultimele secunde ale partidei de Ruben Fonseca.

Antrenorul Marius Măldărășanu a început partida cu ”unsprezecele”: Vlad Mutiu – Mihai Butean, Valerică Găman, Paul Antoche, Kevin Ciubotaru – Petrișor Petrescu, Mino Sota, Ciprian Biceanu, Alexandru Jipa – Gabi Iancu, Daniel Paraschiv. Au mai evoluat portarii Alexandru Uțiu și Cătălin Căbuz, Paolo Medina, Florin Bejan, Baba Alhassan, Cosmin Bucuroiu, Alexandru Oroian, Silviu Balaure, Cristi Neguț și Ruben Fonseca.

De cealaltă parte, Claudiu Niculescu a început meciul în formula: Aleksander Mitrovic – Cătălin Alexe, Ciprian Natea, Radu Crișan, Florinel Mitrea, Rodri Hernando, Călin Tudor, Paul-Henry Moussinga, Ionuț Năstăsie, Casian Soare, Marvin Schieb. Pe parcurs au mai intrat Danilo Babovic, Raul Palmeș, Nestorely Lumbu, Andrei Vânău, Alexandru Luca, Mickael Panos, Raul Rotund și Valmir Berisha.

CSC Șelimbăr joacă vineri la Piatra Neamț, în etapa a 10-a a Ligii 2

FC Hermannstadt joacă, sâmbătă, 21 octombrie, de la ora 17:00, pe stadionul Municipal din Sibiu, cu Dinamo, în etapa a 13-a a SuperLigii, în vreme ce CSC Șelimbăr se deplasează la Piatra Neamț pentru meciul cu Ceahlăul, programat vineri, 20 octombrie, de la ora 18:00, în cadrul etapei a 10-a a Ligii 2.

Șelimbăr ocupă locul 2 în Liga 2, cu 21 de puncte acumulate în nouă etape, iar Ceahlăul se află pe poziția a 7-a, cu 14 puncte.