Cetatea Suceava – Rapid Suceava 2-2

07 Jul. 2009, 18:28 Liga 2
Cetatea Suceava - Rapid Suceava** 2-2

Cetatea Suceava a terminat la egalitate, scor 2-2, primul amical al verii, disputat azi pe Stadionul „Areni” în compania formației Rapid CFR Suceava.

„Feroviarii” au condus cu 2-0 la pauză prin golurile marcate de Șuleru și Burlacu. Cu o echipă schimbată, în actul secund Cetatea a reușit să restabilească egalitatea. Mai întâi Colban a redus din diferență, pentru ca Apetri să stabilească rezultatul final. A fost egal și la ocazii mari de gol, fiecare echipă având câte o bară, Grămadă de la Rapid și Colban de la Cetatea fiind aproape de gol.

Au evoluat formațiile:

Cetatea (repriza I): Luca – Duman, Feraru, Bernard, D. Munteanu – Ionesi, Tomescu, Onciu, Negru – Dumitru, M. Andrieș.
Cetatea (repriza a II-a): Prutean – Sturzu, Breniuc, Ailenii, Țibulcă – Golofca, Apetri, Sumanariu, Tomescu – Dicher, Colban. Pe parcursul reprizei secunde la Cetatea a mai intrat și atacantul Jalbă.

Rapid: Gavriloaia – P. Bosancu, Sevaciuc, Răzlog, Oniu – C. Munteanu, Romaniuc, Brânză, Stamate – Șuleru, Burlacu. În partea a doua a meciului au mai intrat: Bujoreanu, Murariu, I. Andrieș, Turineac, M. Ciobanu, Bejinariu, Grămadă și Sburlea.