Ceahlăul a dictat „șezi” câinilor roșii

Liga2.ro 29 Nov. 2008, 16:48 Liga 2
Ceahlăul a dictat „șezi

Un meci dominat de formația din Piatra Neamț, care s-a desprins decisiv încă din startul meciului, cu două goluri marcate chiar din primele patru minute ale confruntării. Ocaziile la poarta lui Matache nu au lipsit, cea mai notabilă fiind bara lui Bădescu , Dinamo II neavâd niciun șut pe poartă.

În partea a doua a partidei, registrul tactic a fost același, cu o prestație palidă a elevilor lui Țălnar și cu aceleași numeroase ocazii de partea moldovenilor. Parcă anunțau golul din minutul (73) al lui Gafița.
Burlacu a debutat cu un gol în tricoul Ceahlăului, tabela arătând în final scorul 4-0, iar oficialii echipei speră să îmbunătățească situația în returul campionatului când vor să-și îndeplinească obiectivele de promovare și de formare a unei echipe performante.

Cel mai bun jucător : Cr. Gafița (CEAHLĂ‚UL)
Cel mai slab jucător: Matache (DINAMO II)