Tiberiu Csik: „În play-off schimbăm strategia”

Mihai Andries 23 Mar. 2015, 02:27 Campionat

Eșecul suferit sâmbătă pe teren propriu de gruparea sătmăreană nu a fost prea bine digerat de principalul Tiberiu Csik. La conferința de presă de după meciul cu FC Olt, acesta a semnalat problemele apărute în jocul echipei sale.

„A fost un moment de delir (n.r. după egalul cu Poli), totuși am reușit să conducem prima repriză. Nu e pozitiv să conduci și să joci prost, pentru că acesta e adevărul, am jucat prost. Nici în repriza a doua nu am jucat mai bine și am greșit de două ori. Am primit un gol frumos! Numai că sunt echipe care profită de fiecare ocazie și fiecare greșeală, la fel cum e și FC Olt, care a profitat și bravo lor și bravo jucătorilor. Bine că nu au renunțat la 1-0 și au crezut în ei. La pauză le-am zis la ai mei, măcar dacă e 1-0 așa să rămână și le-am cerut să fie deștepți, să nu greșească, numai că au făcut invers. Până acum nu am greșit trei meciuri la rând, nu am primit gol și acum să luăm două goluri…nu e prea bine”, a declarat antrenorul Olimpiei, Tibi Csik.

Sursa: Gazeta de Nord-Vest