Teodora Albon, fără replică în fața antrenorului utist

Marius ANGHEL 11 May. 2014, 14:00 Campionat
Teodora Albon,** fără replică în fața antrenorului utist

Partida dintre UTA și CS Mioveni, scor 0-3, nu a avut o miză deosebită, însă Teodora Albon a reușit să iasă și ea în evidență cu două decizii la limită, ca să nu spunem eronate. În minutul 39, arbitrul din Cluj a dat penalty la duelul dintre Gornic și Năstăsie, însă impresia a fost că atacantul argeșean a exagerat căderea, iar utistul a dat prima dată în minge.

Apoi, patru minute mai târziu, în celălalt careu, Trabalka i-a luat fața lui Stoica, acesta s-a agățat de el, utistul a finalizat slab din cădere, iar „centralul” a lăsat jocul să continue.

„La Kevin (n.a.Trabalka) a fost 11 metri, adversarul a tras de el. Doamna Albon mi-a spus că jucătorul nostru nu a căzut, iar eu i-am replicat că încerc să-mi învăț copiii fotbal nu cum să se tăvălească pe jos. Doamna arbitru nu a mai avut replică…”, a precizat Sandu Gaica, antrenorul arădenilor.

Sursa: Sport Arad