Rusen: „De vină sunt jucătorii noștri, și-a pus amprenta și drumul”

24 Mar. 2012, 19:08 Campionat
Rusen:

Noul antrenor al Juventusului, Marian Mărgărit, a „driblat” jurnaliștii care îl așteptau la conferința de presă după meciul pierdut în prelungiri la Baia Mare, scor 2-1. În locul său a vorbit Marian Rusen, președintele bucureștenilor, implicat și în scandalul cu Universitatea Craiova.

„La nervi s-ar putea spune multe. Mă consider un om cu bun simț și discernământ. Nu pot acuza maniera de arbitraj, de vină sunt jucătorii noștri care au avut un rezultat favorabil pentru 75 de minute, dar au avut ghinion. Am pierdut multe meciuri la diferență de doar un gol. Poate și-au pus amprenta și cele 12 ore de mers.

Schumacher, care este un mare caracter, a decis să plece după meciul de la Arad dorind să creeze un șoc la echipă.”, a spus Rusen.

În urma înfrângerii cu FC Maramureș, scor 2-1, Juventus București rămâne pe poziție retrogradabilă, penultima în clasamentul Seriei a II-a.