Poenaru: „Victoria ar fi fost mai bună”

13 Jun. 2009, 17:26 Campionat
Poenaru:**

La finalul meciului de la Snagov, terminat cu scorul de 2-2, antrenorul lui FCM Bacău, Gheorghe Poenaru s-a declarat mulțumit de punctul obținut în deplasare de echipa sa.

”Sunt mulțumit de jocul prestat de jucătorii mei astăzi, mai ales cel din repriza a doua.  Au reușit să întoarcă scorul după ce am fost conduși cu două goluri în prima repriză. Au pornit cu gândul că pot învinge fără probleme, dar au fost luați prin surprindere. Credeau că cei de la Snagov vor evolua mai slab după ce etapa trecută nu s-au prezentat la meciul de la Botoșani. I-am certat puțin la vestiare și se pare că asta i-a trezit și i-a făcut să se concentreze mai bine. Ce-a dea doua repriză am dominat-o clar și chiar puteam să învingem, însă Vraciu s-a jucat cu ocaziile. O victorie ar fi fost mai bună, însă punctul câștigat astăzi ne-a fost îndeajuns să ne putem clasa la final pe locul șase”, a declarat Poenaru.