Octavian Vasile regretă că Vâlcea n-a reușit să întrerupă seria de invincibilitate a Brașovului. „Am jucat mai bine”

Adrian MUJEA, Marius ANGHEL 11 Oct. 2016, 12:49 Campionat
Octavian Vasile regretă că Vâlcea n-a reușit să întrerupă seria de invincibilitate a Brașovului.**

Octavian Vasile a fost duminică cel mai bun jucător al echipei CSM Râmnicu Vâlcea, în disputa cu FC Brașov din etapa a 11-a a Ligii 2, încheiată la egalitate, 1-1. Mutat de antrenorul Jerry Gane după 20 de minute din flancul drept în cel stâng, Vasile a marcat, a avut o bară și a determinat cele două eliminări din tabăra adversă, a lui Robert Băjan (61) și Sabrin Sburlea (82).

După un start de sezon mai puțin reușit, jucătorul de bandă revine la forma cu care a obișnuit fanii vâlceni. „Am jucat mai bine, am avut ocazii mai multe, puteam să întrerupem seria de invincibilitate a Brașovului. Pe viitor, sper să obținem victorii și să aducem cât mai multă lume la stadion”, a declarat Octavian Vasile.

Golul din minutul 70 al meciului cu FC Brașov a fost primul din acest sezon pentru Octavian Vasile.