Mogoșanu crede că merita un punct

Marius ANGHEL 05 Apr. 2012, 17:41 Campionat
Mogoșanu** crede că merita un punct

Mult mai dezamăgit după înfrângerea la limită, scor 0-1, cu Gaz Metan Severin, a fost antrenorul Slatinei, Daniel Mogoșanu, aflat în pericol de demitere, după înfrângerea de miercuri seara, care l-a depărtat la patru puncte de podium.

„Ne-am dorit foarte mult să câștigăm acest joc. Am făcut o primă repriză ștearsă. Am făcut o greșeală și am primit gol. În repriza secundă, am dominat jocul. Rezultatul nu este echitabil, meritam măcar un punct. Nu știu în ce măsură va conta acest rezultat la final sezonului, dar e clar că va conta. Eu am spus că este important să avem un parcurs constant. Băieții au fost destul de frustrați. Pe acest fond nervos a venit și eliminarea lui Stoianof. Eu le-am spus să nu comenteze la deciziile arbitrului, pentru că este un central cu experiență, cu ecuson FIFA. Nu am ce să comentez legat de prestația brigăzii”, a spus Mogoșanu.