Frăsineanu: „Important e să câștige echipa”

22 Mar. 2009, 10:29 Campionat
Frăsineanu:

Autorul primului gol al argeșenilor în partida cu UTA, Cornel Frăsineanu, consideră că importante erau cele trei puncte puse în joc și nu cine marchează, dar totuși reușita împotriva fostei sale formații e benefică pentru moralul său.

"A fost un meci greu,UTA a venit cu un moral bun, dovadă și faptul că a fost 0-0 la pauza, s-au apărat bine. În repriza a doua ne-am dezlănțuit, iar ei nu au avut nicio ocazie de a înscrie. Am avut mai multă determinare în mitanul al doilea, astfel că am reușit să înscriem două goluri și să câștigăm. Important este să câștige echipa și să luam cele trei puncte, nu cine înscrie. Este însă bine pentru moralul meu și contează să câștige echipa și să ne îndeplinim obiectivul. Am înscris într-adevăr împotriva fostei mele echipe, însă contează că îmi fac treaba acolo unde evoluez. Meciul cu Liberty este foarte greu, însă noi trebuie să îl câștigăm", a declarat Frăsineanu pentru www.fcinternațional.ro.