Ferfelea: „Nu pot să-mi explic ceea ce s-a întâmplat. Nu am căzut psihic, ci fizic”

Marius ANGHEL 02 Mar. 2014, 00:19 Campionat
Ferfelea:**

Mijlocașul CS Universității, Viorel Ferfelea, nu-și explică ce s-a întâmplat cu echipa sa în partea a doua a meciului cu ASA Târgu Mureș, scor 1-2. Acesta spune că mureșenii ar fi fost mulțumiți și cu un egal, de altfel acesta fiind un rezultat mai echitabil în opinia jucătorului. Ferfelea mai spune că CSU a căzut fizic în a doua repriză, iar despre acest lucru se va discuta în săptămâna ce urmează.

Totodată, mijlocașul nu crede că această înfrângere va tranșa lupta pentru clasamentul play-off-ului.

„Dacă ne luăm după ceea ce s-a întâmplat în prima repriză se putea să intrăm la pauză cu 2 sau 3-0. În a doua repriză nu pot să-mi explic ceea ce s-a întâmplat. Probabil că nu am avut aceeași prospețime ca în prima parte și cei de la Târgu Mureș ne-au taxat. Nu am căzut psihic, ci fizic. Dacă nu poți să alergi degeaba vrei, dacă nu poți. Vom analiza săptămâna viitoare și vom vedea ceea ce se va întâmpla. În prima repriză am avut patru – cinci ocazii clare de gol. A fost doar 1-0. Ei ar fi fost mulțumiți cu un egal la cum s-au desfășurat lucrurile. Acum, și noi, la ceea ce s-a întâmplat în actul secund, am fi fost mulțumiți cu un punct. Este o înfrângere. Trebuie să ne-o asumăm, să mergem mai departe, suntem bărbați. Mai sunt multe meciuri și trebuie să ne îndeplinim obiectivul pe care-l avem: promovarea. În play-off, putem câștiga și acasă și în deplasare. Nu putem spune că după un meci s-a încheiat totul, eu nu cred așa ceva”, a spus după meci Ferfelea.