Falub: „Dumnezeu a fost cu noi! Vom promova!”

10 May. 2009, 17:58 Campionat
Falub:

Antrenorul Unirii a apreciat că victoria de la Timișoara, scor 3-2, a fost obținută și cu șansă.

"Ghinionul din partida cu Vâlcea s-a întors și am luat 3 puncte extrem de importante din meciul cu CFR Timișoara, o echipă bună care după cum a evoluat contra noastră nu merită sub nici o formă să retrogradeze.

Dumnezeu a ținut cu noi, și spun asta pentru că șutul lui Selagea din minutul 2 a intrat în poartă, iar execuția asemănătoare a lui Szekely din minutul 80 a întâlnit bara transversală! Ne-am făcut singuri meciul greu, pentru că am primit 2 goluri în urma unor greșeli impardonabile pentru o formație care se bate pentru promovarea în Liga 1. Oricum, și în această partidă, băieții au demonstrat că-și doresc să promoveze, orașul de asemenea vrea promovarea și cred că suntem pe drumul cel bun, mai ales că și rezultatele obținute de contracandidatele nostre în această rundă ne ajută", a punctat Adi Falub.