Au început campionatul, dar n-au terminat jocurile amicale. Rapid a învins categoric Bucharest United: hat-trick pentru Roskopf

Octavian Vasilescu 06 Aug. 2019, 15:32 Campionat
Au început campionatul, dar n-au terminat jocurile amicale.** Rapid a învins categoric Bucharest United: hat-trick pentru Roskopf

Rapid a învins Bucharest United (Liga 4), scor 5-1, marți, într-un joc amical. Giuleștenii au condus cu 5-0 la pauză, iar antrenorul Daniel Pancu a mizat pe mai mulți juniori în repriza secundă.

George Tudoran și Matias Roskopf au marcat golurile Rapidului. Primul a punctat în minutul 5 și 40, iar al doilea a înscris în 19, 34 și 44. Oaspeții au marcat golul de onoare în minutul 72.

Așa a jucat Rapid în partida cu Bucharest United: Ciuculescu – Băjan, Babaua, A. Iacob, Oanea (46′ Finica) – Pănoiu, Djuric (60′ Gogan), Goge (60′ Ant. Dumitrescu) – Tudoran (46′ F. Paraschiv), Roskopf (60′ Ad. Nițu), Netinho (55′ Despa).

După 0-0 cu Farul Constanța în prima etapă, pentru Rapid urmează un nou joc pe teren propriu în Liga 2, cu Concordia Chiajna. Ilfovenii au învins Daco-Getica în prima rundă, scor 1-0.